WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ

POLSKIEGO STOWARZYSZENIA NA RZECZ OSÓB
Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

KOŁO W HRUBIESZOWIE

 

 Dzisiaj jest:  r.  

Menu
:: Aktualności
:: Władze Koła
:: O nas
:: Pracownie
:: Self - Adwokaci
:: Sekcja OS "Kusy"
:: Galeria
:: Nasze Prace
:: Kontakt
 
ZG PSOUU
:: Historia
:: Misja
:: Statut
:: Kontakt
 

Sekcja Olimpiad Specjalnych "KUSY"

SEKCJA OPLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie powstała w 1997 roku i przybrała nazwę „Kusy” nawiązując do nazwiska słynnego polskiego biegacza olimpijczyka Janusza Kusocińskiego. Wiodące dyscypliny sportowe w sekcji to:

  • Lekkaatletyka,
  • Podnoszenie ciężarów,
  • Tenis stołowy.

Od 1997 roku zawodnicy sekcji mają szanse uczestnictwa w zawodach sportowych różnej rangi zaczynając od lokalnych, regionalnych, krajowych i międzynarodowych. Kilku zawodników reprezentowało Polskę na mityngach europejskich z bardzo dobrymi wynikami. W dorobku sekcji mamy złotych, srebrnych i brązowych medalistów z mityngów w Dublinie oraz Livingstone. Zawodnicy z sekcji podnoszenia ciężarów oraz trenujący lekką atletykę też odnoszą bardzo dobre wyniki w swoich konkurencjach sportowych. Zdobyli już wiele medali złotych w Poznaniu, Gdańsku, Skarżysku Kamiennej, Jeleniej Górze oraz w Warszawie. Obecnie w sekcji trenuje 16 zawodników w tym 6 dziewcząt.

Największym sukcesem naszej sekcji był udział Beaty Oliwiak w XIII Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Atenach, w których występująca w barwach Polski, reprezentantka WTZ w Hrubieszowie, zdobyła trzy medale w tenisie stołowym: singiel – brąz, debel – srebro, debel mieszany – brąz

FOTO